Entrada destacada

  Relació/Agenda "cantades COMPROVADES" amb els programes de Festes- A partir del 03/12/2022. Gràcies als grups d'havaneres qu...

dilluns, 26 de setembre de 2022

 Relació/Agenda "cantades COMPROVADES" amb els programes de Festes- A partir del 26/09/2022-MODIFICADA: 29/09

Gràcies als grups d'havaneres que tenen Web amb agenda facilitant informació als seguidors.
"Es fan noves anotacions diaries, podeu
Consta de: 2 blocs
1e: BARCELONA I PROVINCIA
2n: GIRONA, LLEIDA, TARRAGONA i PROVINCIA.
**1e bloc: BARCELONA I PROVINCIA:
DILLUNS, 26/09/2022:
26/09 - 18:00- ULTRAMAR TRIO(El trío formado por Yadira Ferrer, Mariona Casanovas y María Lilia nos proponen un concierto a medio camino de Cuba y Barcelona)- "Festes Mercè"- Plaça Sant Jaume- Barcelona.
26/09 - 19:00- LA GUINGUETA- "Festes Mercè "- Plaça Sant Jaume- Barcelona
DIMARTS, 27/09/2022:
27/09 - 19:00- NEUS MAR- "Tardes al Palau-Dones de Sal"-( https://www.palaumusica.cat/.../companyia-neus-mar... - Palau de la Música- C/ Palau de la Música, 4-6- Barcelona.
DIJOUS, 29/09/2022:
29/09 - ¿-----? ELS CREMATS- ¿---?(679776990)- Sitges(DADES NO COMPROVADES).
DIVENDRES, 30/09/2022:
30/09 - 18:00- ULTRAMAR- Casal d'Avis- Igualada.
30/09 - 19:00- XARXA- "1er Memorial Pepe Vilches". Plaça de la Barceloneta- Barcelona.
DISSABTE, 01/10/2022:
01/10 - 11:00- BARCA DE MITJANA- Parc de Ca'n Sauleda- Sant Antoni de Vilamajor
01/10 - 19:00- ULTRAMAR- "Festes del Patró"- Plaça Glories Catalanes- Sant Fost de Campcentelles.
01/10 - 21:00- CAVALL BERNAT- "F.Major de Les Corts"- C/de les Corts(entre Travesera de les Corts/C/Nubiola i Espinós)- Barcelona.
DIUMENGE, 02/10/2022:
02/10 - 17:00- BARCA DE MITJANA- "Semana Gent Gran"- Sala Municipal- Arenys de Munt.
02/10 - 17:30- MONTJUÏC- "F.Major Barri Hostafrancs"- C/Vilardell- Barcelona.
02/10 - 19:00- XATÓ- "Festa de la Verema"- Plaça de la Fragata- Sitges.
02/10 - 20:00- ULTRAMAR- "F.Major Les Termes"- Roda Santa Maria- Sabadell.
02/10 - 20:00- CAVALL BERNAT- "F.Major Barri Padró"- Plaça Pallars- Cornellà de Llobregat.
DIJOUS, 06/10/2022:
06/10 - 17:00- L'ESPINGARI- "Setmana Gent Gran- Sala Polivalent de la Fabrica Rogelio Rojo- Masquefa.
DIVENDRES, 07/10/2022:
07/10 - 18:00- FARONERS DE CALELLA- "Xerrada-audició"-Origens de l'Havanera:Arsenio Rodriguez- (gratuït-Inf.:937690386 - 654696455)- Biblioteca Can Salvador- Plaça de l'Ajuntament,30-31- Calella.
07/10 - 20:00- ULTRAMAR- "F.Major Esquerra Eixample"- Pistes Poliesportives-Parc Joan Miró-C/Arago,2- Barcelona.
07/10 - 22:00- PENJATS DE L'HAM- "F.Major les Corts"- Cardenal Reig(entre C/Pisuerga/Avda.de Sant Ramon Nonat-costat mar)- Barcelona.
07/10 - 22:00- VELA MAJOR- "F.Major Barri Sarrià"- Plaça Josep Obiol(C.Major de Sarrià)- Barcelona.
DISSABTE, 08/10/2022:
08/10 - 17:30- SON DE L'HAVANA- "Setmana Gent Gran"- junt Ermita Santa anna del Saió(per pluja: Mont-Àgora)- Santa Margarida de Motbui.
08/10 - 19:30- ROM CREMAT- "Festes tardor"- Olivella(DADES NO COMPROBADES)
DIUMENGE, 09/10/2022:
09/10 - 19:00- CREMA CATALANA- "F.Major Barri Montbau"- Pla de Montbau-part baixa- Barcelona.
09/10 - 19:00- MAR I VENT- "F.Major Barri Congres"- Plaça Congres- Barcelona.
09/10 - 20:00- ULTRAMAR- "F.Major Barri Canyelles"- Terrassa del Parc Josep Maria Serra Martí- Barcelona.
DILLUNS, 10/10/2022:
10/10 - 19:00- ULTRAMAR- "F.Major"- Plaça de la Font del Lleó- Caldes de Montbui.
DIMENCRES, 12/10/2022:
12/10 - 18:00- ROCA GROSSA- "F.Major Vilapicina i Torrellobeta"- Plaça de torre Llobeta- Barcelona.
12/10 - 19:30- LES ANXOVETES- "Festa de Tardor"- C/Joan Maragall- Sant Feliu de Llobregat.
DISSABTE, 22/10/2022:
22/10 - 18:OO- PORT BO & Albert Deprius & Beatriz Jimenez & Cord Armonia & FARONERS DE CALELLA- (18€/socis:15€-entrades: https://www.entrapolis.com/.- Sala Mozart- C/Iglèsia, 91- Calella(Maresme).
DIUMENGE, 23/10/2022:
23/10 - - 18:00- PORT BO- "Benefici Fundació Tutelar Berga-(taquilla inversa)"- Teatre Municipal-Ronda de Queralt, 15(938 21 01 40)- Berga.
******
LA TV LA XARXA per les Emisoras Locals: alguns Dissabtes i Diumenges: Cantades Havaneres.
****
**** Programes radio d"Havaneres":
******Radio Estel - (Barcelona 106.6)-
SONS DE LA TERRA amb Gerard Carrion:
NOU HORARI: 08:00h a 09:00h del matí.
Per comentaris i fer peticions trucar deixant missatge: 934092777 ó WhatsApp: 663993062.
****** LA XEFLA: Lluís Armengol.
----a Radio Mataró : 89.3FM
Diumenges: 13.00h
Dilluns a les 06:00h
Per escoltar a la carta: http://www.mataroaudiovisual.cat/
----a Radio Premià de Mar:95.2FM
Dilluns: 22.00h
Per escoltar a la carta:www.radiopalafrugell.cat
----a Radio Palafrugell :107.2FM
Diumenges: 10.00h
Dimarts: 02:00h de la matinada
Dijous: 21.00h .
----a Ses Illes, Ona Mediterrània 88.8FM:
Dimarts a les 17:00h,
Dissabte a les 15:00h
Per escolter a la carta: www.onamediterrania.cat
****
******LA TAVERNA- Radio Blanes: Ramón Soto.-Vacances.
Dijous: de 3 a 4 del migdia i Diumenge:11:00 a 12 del mati
****
******SONS A CAU D'ORELLA- Joan Brugués- Radio l'Escala al mati de Dissabtes: 10:00 - 11:00 i Diumenges:11:00 - 12:00
******
**2n bloc: GIRONA, LLEIDA, TARRAGONA i PROVINCIA:
DILLUNS, 26/09/2022:
26/09 - 18:00- SONS DEL MEDITERRANI-(14:00-dinar germanor)- "festa Patronal Sant Cosme i Sant Damià"-Residencia Germans Ferrero- Rialp.
26/09 - 19:00- MAR ENDINS- "F.Major Sant Miquel"- Plaça de la Vila-(per pluja:CC Serafí Pitarra)- Hostalric.
26/09 - 20:00- ARJAU- "Festa de la Santa Espina"(18:30-sardinada)- Plaça Nova- Les Planes d'Hostoles.
DIMECRES, 28/09/2022:
28/09 - 22:00- CAVALL BERNAT- "F.Major"- Plaça del Ball- Artesa de Segre.
DIJOUS, 29/09/2022:
29/09 - 19:00- BOIRA & PORT BO- "Festes de la tardor"- Plaça Sant Joan- Lleida.
DIVENDRES, 30/09/2022:
30/09 - 21:00- PORT BO- "XIII Cantada d'Havaneres- Penya Blaugrana"- Casal del Poble- Bordils.
30/09- 22:00- LES ANXOVETES- "Actes Diada 1'd'Octubre"->Hi haurà la nostra actuació i també parlaments i un recital de poesia<- Passeig- Palamós.
DISSABTE, 01/10/2022:
01/10 - 19:00- PORT BO- "F.Major"- Plaça de l'Ajuntament- Riudellots de la Selva.
01/10 - 20:00- LA RIBERA- "F.Major"- Colònia Estebanell- Camprodon.
01/10 - 20:00- NEUS MAR- "Dones de Sal"- Tinglado 1 del Moll de costa del Port- Tarragona.
01/10 - 23:00- LES VEUS DE REUS-(22:00-sopar)-"Festa Sant Miquel"- Local del Sindicat- Pradell de la Teixeta.
DIUMENGE, 02/10/2022:
02/10 - 12:00- OREIG DE MAR- "Festa de l'Anxoa"- a La Riba- L'Escala.
02/10 - 19:30- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- "28a Fira de l'Avellana de la Selva"- Plaça- Brunyola.

dimecres, 21 de setembre de 2022

 Relació/Agenda "cantades COMPROVADES" amb els programes de Festes- A partir del 21/09/2022-MOFIFICADA. 22/09+23/09

Gràcies als grups d'havaneres que tenen Web amb agenda facilitant informació als seguidors.
"Es fan noves anotacions diaries, podeu
Consta de: 2 blocs
1e: BARCELONA I PROVINCIA
2n: GIRONA, LLEIDA, TARRAGONA i PROVINCIA.
**1e bloc: BARCELONA I PROVINCIA:
DIMECRES, 21/09/2022:
21/09 - 20:00- SON DE L'HAVANA- "F.Major"- C/de les Piles- Esplugues de Llobregat.
DIVENDRES, 23/09/2022:
23/09 - 18:00- FARONERS DE CALELLA- (19:00 Taula Rodona"Les Havaneres i els Mitjans de comunicació i difusió-en el Plató de Radio Calella Televisió"- Escenari de la Fira- Calella(Maresme).
23/09 - 21:30- ANCLA- "F.Major"- C/Bonavista- Molins de Rei.
23/09 - 22:00- ARJAU- "F.Major"- Jardins de Món Racó- Prat de LLobregat.
23/09 - 22:00- ULTRAMAR- "F.Major Barri Sant Miquel"- (C/Francesc Macià):NOTA per previsió de pluja: Sala Dents de Serra de Can Roca Umbert-C/Prat de la riba,77- Granollers.
DISSABTE, 24/09/2022:
24/09 - 21:00- 21:00- SERRA DE MARINA & MAR i VENT & BORINQUEN- "Nit d'Havaneres i rom"- Plaça Ocata-(per pluja: a l’Espai Escènic Ca N’Humet-Carrer Fontanills, 77)- El Masnou.
DIUMENGE, 25/09/2022:
25/09 - 12:00- XARXA- "40è Homenatge a la Gent Gran"- Plaça Major- El Pont de Vilomara i Roquefort.
25/09 - 13:00- BARCA DE MITJANA-(vermut) - "Festa solidària amb el 3r Món"-Societat Cultural Sant Jaume- Premià de Dalt.
25/09 - 19:00- LA RIBERA- "F.Major"- Casino- Alpens.
25/09 - 20:00 MAR BRAVA- "F,Major Indians"- C/Jordi de Sant Jordi- Barcelona.
DILLUNS, 26/09/2022:
26/09 - 18:00- ULTRAMAR TRIO(El trío formado por Yadira Ferrer, Mariona Casanovas y María Lilia nos proponen un concierto a medio camino de Cuba y Barcelona)-- "Festes Mercè"- Plaça Sant Jaume- Barcelona.
26/09 - 19:00- LA GUINGUETA- "Festes Mercè "- Plaça Sant Jaume- Barcelona
DIMARTS, 27/09/2022:
27/09 - 19:00- NEUS MAR- "Tardes al Palau-Dones de Sal"-( https://www.palaumusica.cat/.../companyia-neus-mar... - Palau de la Música- C/ Palau de la Música, 4-6- Barcelona.
DIVENDRES, 30/09/2022:
30/09 - 19:00- XARXA- "1er Memorial Pepe Vilches". Plaça de la Barceloneta- Barcelona.
DISSABTE, 01/10/2022:
01/10 - 21:30- CAVALL BERNAT- "F.Major de Les Corts"- C/de les Corts(entre Travesera de les Corts/C/Nubiola i Espinós)- Barcelona.
DIUMENGE, 02/10/2022:
02/10 - 17:00- BARCA DE MITJANA- "Semana Gent Gran"- Sala Municipal- Arenys de Munt.
02/10 - 17:30- MONTJUÏC- "F.Major Barri Hostafrancs"- C/Vilardell- Barcelona.
02/10 - 20:00- ULTRAMAR- "F.Major Les Termes"- Roda Santa Maria- Sabadell.
DIJOUS, 06/10/2022:
06/10 - 17:00- L'ESPINGARI- "Setmana Gent Gran- Sala Polivalent de la Fabrica Rogelio Rojo- Masquefa.
DIVENDRES, 07/10/2022:
07/10 - 20:00- ULTRAMAR- "F.Major Esquerra Eixample"- Pistes Poliesportives-Parc Joan Miró-C/Arago,2- Barcelona.
07/10 - 22:00- PENJATS DE L'HAM- "F.Major les Corts"- Cardenal Reig(entre C/Pisuerga/Avda.de Sant Ramon Nonat-costat mar)- Barcelona.
DIUMENGE, 09/10/2022:
09/10 - 19:00- CREMA CATALANA- "F.Major Barri Montbau"- Pla de Montbau-part baixa- Barcelona.
09/10 - 19:00- MAR I VENT- "F.Major Barri Congres"- Plaça Congres- Barcelona.
DIMENCRES, 12/10/2022:
12/10 - 18:00- ROCA GROSSA- "F.Major Vilapicina i Torrellobeta"- Plaça de torre Llobeta- Barcelona.
DISSABTE, 22/10/2022:
22/09 - 18:OO- PORT BO & Albert Deprius & Beatriz Jimenez & Cord Armonia & FARONERS DE CALELLA- (12€-entrades: https://www.entrapolis.com/.../havaneres-a-ritme-de.../39712 - Sala Mozart- C/Iglèsia, 91- Calella(Maresme)

******
LA TV LA XARXA per les Emisoras Locals: alguns Dissabtes i Diumenges: Cantades Havaneres.
****
**** Programes radio d"Havaneres":
******Radio Estel - (Barcelona 106.6)-
SONS DE LA TERRA amb Gerard Carrion:
NOU HORARI: 08:00h a 09:00h del matí.
Per comentaris i fer peticions trucar deixant missatge: 934092777 ó WhatsApp: 663993062.
****** LA XEFLA: Lluís Armengol.
----a Radio Mataró : 89.3FM
Diumenges: 13.00h
Dilluns a les 06:00h
Per escoltar a la carta: http://www.mataroaudiovisual.cat/
----a Radio Premià de Mar:95.2FM
Dilluns: 22.00h
Per escoltar a la carta:www.radiopalafrugell.cat
----a Radio Palafrugell :107.2FM
Diumenges: 10.00h
Dimarts: 02:00h de la matinada
Dijous: 21.00h .
----a Ses Illes, Ona Mediterrània 88.8FM:
Dimarts a les 17:00h,
Dissabte a les 15:00h
Per escolter a la carta: www.onamediterrania.cat
****
******LA TAVERNA- Radio Blanes: Ramón Soto.-Vacances.
Dijous: de 3 a 4 del migdia i Diumenge:11:00 a 12 del mati
****
******SONS A CAU D'ORELLA- Joan Brugués- Radio l'Escala al mati de Dissabtes: 10:00 - 11:00 i Diumenges:11:00 - 12:00
******
**2n bloc: GIRONA, LLEIDA, TARRAGONA i PROVINCIA:
DISSABTE, 24/09/2022:
24/09 - 16:45- VENT DE PONENT- "Jornades musicals La Murga"- Escenari Pati Escola de Música- Balaguer.
24/09 - 19:00- LES VEUS DE REUS- "participació Concert solidari "Música per Ucrania"- Jardins Casa Lena,Paul & Manuela-(reserves: 629235304)-C/Montsant- Calders.
24/09 - 23:00- LA VELLA LOLA- "F.Major"(5€)- La Portella.
24/09 - nit- LA RIBERA- Restaurant Can Met Viu(679336753)- Sant Sadurni de l'Heura.
DIUMENGE, 25/09/2022:
25/09 - 13:00- BALANDRA- "Sopela Kosta Fest"- Plaza del ayuntamiento- Sopela-Vizcaya.
25/09 - 16:30- LES VEUS DE REUS--- Garcia.(DADES NO COMPROVADES).
25/09 - 19:00- SON DE L'HAVANA- "F.Major"- Plaça del Port- Segur -Calafell.
DILLUNS, 26/09/2022:
26/09 - 19:00- MAR ENDINS- "F.Major Sant Miquel"- Plaça de la Vila- Hostalric.
26/09 - 20:00- ARJAU- "Festa de la Santa Espina"(18:30-sardinada)- Plaça Nova- Les Planes d'Hostoles.
DIMECRES, 28/09/2022:
28/09 - 22:00- CAVALL BERNAT- "F.Major"- Plaça del Ball- Artesa de Segre.
DIJOUS, 29/09/2022:
29/09 - 19:00- BOIRA & PORT BO- "Festes de la tardor"- Plaça Sant Joan- Lleida.
DIVENDRES, 30/09/2022:
30/09 - 21:00- PORT BO- "XIII Cantada d'Havaneres- Penya Blaugrana"- Casal del Poble- Bordils.
DISSABTE, 01/10/2022:
01/10 - 19:00- PORT BO- "F.Major"- Plaça de l'Ajuntament- Riudellots de la Selva.
01/10 - 20:00- NEUS MAR- "Dones de Sal"- Tinglado 1 del Moll de costa del Port- Tarragona.

dimarts, 13 de setembre de 2022

 Relació/Agenda "cantades COMPROVADES" amb els programes de Festes- A partir del 13/09/2022-MODIFICADA:14/09+15/09

Gràcies als grups d'havaneres que tenen Web amb agenda facilitant informació als seguidors.
"Es fan noves anotacions diaries, podeu
Consta de: 2 blocs
1e: BARCELONA I PROVINCIA
2n: BALEARS, GIRONA, LLEIDA, TARRAGONA i PROVINCIA.
**1e bloc: BARCELONA I PROVINCIA:
DIMARTS, 13/09/2022:
13/09 - 21:30- LES ANXOVETES- "F.Major"- Plaça de Bous- Cardona.
DIMECRES, 14/09/2022:
14/09 - 19:30- MESTRE D'AIXA- "F.Major La Bordeta- Parc de les rieres d'Horta-(per pluja Ateneu Hortenc-C/Pere Pau,8-10)- Barcelona.
DIJOUS, 15/09/2022:
15/09 - 19:00- LES ANXOVETES- Plaça de l'Era- Collbató.
15/09 - 19:00- XARXA- "F.Major Poblenou"- (18:00-berenar persones grans del barri-cal recollir tiquet al Casal:933032447)-(Havaneres:sense tiquet)- Parc del Centre Poblenou-(Avda. Diagonal-C.Cristobal de Moura)- Barcelona.
15/09 - 21:30- HAVÀNAME- "F.Major Poblenou"- C/Mariá Aguiló(C.LLuc-C.Juncar)- Barcelona.
DIVENDRES, 16/09/2022:
16/09 - 20:30- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- "F.Major Sant Cebrià"- Valldoreix.
16/09 - 22:00- LA RIVERA- "F.Major Poblenou"- Plaça Espronceda(Gran Via-Perú-Espronceda)- Barcelona.
DISSABTE, 17/09/2022:
17/09 - 17:00- MONTJUÏC- Poliesportiu- Els Hostalets de Pierola(DADES NO COMPROBADES).
17/09 - 18:00- ULTRAMAR- "F.Major Poblenou"- Plaça Prim- Barcelona.
17/09 - 18:00- LA RIBERA- "F.Major"- Plaça de Can Font- Corro d'Avall.
17/09 - 19:00- CREMA CATALANA- Centre Civic Vidrera Vazquez Montalban-C/Elisa Moragas i Badia,2- Vallvidrera.
17/09 - 21:00(22:00)- BARCA DE MITJANA- "F.Major Barri Can Mercader"-C/ Sant Bru,60- Badalona.
17/09 - 21:00- REGUISSOL- "Sopar amb Havaneres"- L'Esplai- Santa Maria de Palautordera.
DIUMENGE, 18/09/2022:
18/09 - 17:00- CREMA CATALANA- "F.Major"- Plaça Major- Castellfollit de la Roca.
18/09 - 17:00- PIRATS PEL MAR- "F.Major Barri Gràcia"- Plaça del Treball- Sabadell.
18/09 - 18:30- PORT BO- Casino Aliança Poblenou- (entrades (8-10€)entràpolis: https://www.entrapolis.com/.../port-bo-casino.../38541 - Rambla Poblenou,42- Barcelona.
18/09 - 19:00- L'ESPINGARI- "F.Major San Mateo"- Parc de la Bassa- Vallirana.
18/09 - 19:00- XARXA- "XXXVIII Fira d'Artesans"- Plaça de l'Artesania- Mollet del Vallès.
18/09 - 19:30- MAR ENDINS-"Tocs de Sant Roc"- Plaça Dr. Guardiet- Rubi.
18/09 - 20:00- ULTRAMAR- "F.Major Barri Las Plana del Pintor"- C/Caucaso, 85- Sabadell.
DIMECRES, 21/09/2022:
21/09 - 20:00- SON DE L'HAVANA- "F.Major"- C/de les Piles- Esplugues de Llobregat.
DIVENDRES, 23/09/2022:
23/09 - 18:00- FARONERS DE CALELLA- (19:00 Taula Rodona"Les Havaneres i els Mitjans de comunicació i difusió-en el Plató de Radio Calella Televisió"- Escenari de la Fira- Calella(Maresme).
23/09 - 22:00- ARJAU- "F.Major"- Jardins de Món Racó- Prat de LLobregat.
23/09 - 21:30- ANCLA- "F.Major"- C/Bonavista- Molins de Rei.
23/09 - 22:00- ULTRAMAR- "F.Major Barri Sant Miquel"- C/Francesc Macià- Granollers.
DISSABTE, 24/09/2022:
24/09 - 21:00- 21:00- SERRA DE MARINA & MAR i VENT & BORINQUEN- "Nit d'Havaneres i rom"- Plaça Ocata-(per pluja: a l’Espai Escènic Ca N’Humet-Carrer Fontanills, 77)- El Masnou.
DIUMENGE, 25/09/2022:
25/09 - 12:00- XARXA- "40è Homenatge a la Gent Gran"- Plaça Major- El Pont de Vilomara i Roquefort.
25/09 - 13:00- BARCA DE MITJANA-(vermut) - "Festa solidària amb el 3r Món"-Societat Cultural Sant Jaume- Premià de Dalt.
25/09 - 19:00- LA RIBERA- "F.Major"- Casino- Alpens.
25/09 - 20:00 MAR BRAVA- "F,Major Indians"- C/Jordi de Sant Jordi- Barcelona.
DILLUNS, 26/09/2022:
26/09 - 18:00- ULTRAMAR TRIO- "Festes Mercè"- Plaça Sant Jaume- Barcelona.
26/09 - 19:00- LA GUINGUETA- "Festes Mercè "- Plaça Sant Jaume- Barcelona
DIMARTS, 27/09/2022:
27/09 - 19:00- NEUS MAR- "Tardes al Palau-Dones de Sal"-( https://www.palaumusica.cat/.../companyia-neus-mar... - Palau de la Música- C/ Palau de la Música, 4-6- Barcelona.
DIVENDRES, 30/09/2022:
30/09 - 19:00- XARXA- "1er Memorial Pepe Vilches". Plaça de la Barceloneta- Barcelona.
DIVENDRES, 07/10/2022:
07/10 - 20:00- ULTRAMAR- "F.Major Esquerra Eixample"- Pistes Poliesportives-Parc Joan Miró-C/Arago,2- Barcelona.
DISSABTE, 22/10/2022:
22/09 - 18:OO- PORT BO & Albert Deprius & Beatriz Jimenez & Cord Armonia & FARONERS DE CALELLA- (12€-entrades: https://www.entrapolis.com/.../havaneres-a-ritme-de.../39712 - Sala Mozart- C/Iglèsia, 91- Calella(Maresme)
DIUMENGE, 23/10/2022:
23/10 - 18:00- BARCA DE MITJANA & & Albert Deprius & Beatriz Jimenez & Cord Armonia & FARONERS DE CALELLA- "A ritme de 2x4-El camí de la Contradansa a l'Havanera" (12€-entrades: https://www.entrapolis.com/.../havaneres-a-ritme-de.../39757 - Sala Mozart- C/Iglèsia, 91- Calella(Maresme)
******
LA TV LA XARXA per les Emisoras Locals: alguns Dissabtes i Diumenges: Cantades Havaneres.
****
**** Programes radio d"Havaneres":
******Radio Estel - (Barcelona 106.6)-
SONS DE LA TERRA amb Gerard Carrion:
NOU HORARI: 08:00h a 09:00h del matí.
Per comentaris i fer peticions trucar deixant missatge: 934092777 ó WhatsApp: 663993062.
****** LA XEFLA: Lluís Armengol.-Programa vacances.
----a Radio Mataró : 89.3FM
Diumenges: 13.00h
Dilluns a les 06:00h
Per escoltar a la carta: http://www.mataroaudiovisual.cat/
----a Radio Premià de Mar:95.2FM
Dilluns: 22.00h
Per escoltar a la carta:www.radiopalafrugell.cat
----a Radio Palafrugell :107.2FM
Diumenges: 10.00h
Dimarts: 02:00h de la matinada
Dijous: 21.00h .
----a Ses Illes, Ona Mediterrània 88.8FM:
Dimarts a les 17:00h,
Dissabte a les 15:00h
Per escolter a la carta: www.onamediterrania.cat
****
******LA TAVERNA- Radio Blanes: Ramón Soto.-
Dijous: de 3 a 4 del migdia i Diumenge:11:00 a 12 del mati
****
******SONS A CAU D'ORELLA- Joan Brugués- Radio l'Escala al mati de Dissabtes: 10:00 - 11:00 i Diumenges:11:00 - 12:00
******
**2n bloc: BALEARS. GIRONA, LLEIDA, TARRAGONA i PROVINCIA:
DIVENDRES, 16/09/2022:
16/09 - 20:00- MAR i VENT & AIRES SOLLERICS & BEN TREMPATS- "10a Trobada d'Havaneres"- Platja d'en Repic- Port de Soller.
16/09 - 21:00- SON DE L'HAVANA- "F.Major"- Plaça de la Vila- Riuderenes.
16/09 - 21:15- LES ANXOVETES- (21:00-prego)- Plaça de la República(darrera Centre Civic) - Sant Julià de Ramis.
DISSABTE, 17/09/2022:
17/09 - 10:00- OREIG DE MAR- "Festa de la Sal"- A la Punta- L'Escala.
17/09 - 11:00- LA VELLA LOLA- "Festa de la Sal"- A la Punta- L'Escala.
17/09 - 14:00- OREIG DE MAR & LA VELLA LOLA- "Festa de la Sal"- Cantada vermut pels bars i tasques de la platja- L'Escala.
17/09 - 20:00- NEUS MAR- "Dones de sal"- (entrades(10): http://www.lagorga.cat/- Teatre La Gorga- C/Ave Maria,6- Palamós.
17/09 - 20:00- PORT BO- "56è Aniversari PORT BO"-"Havaneres a benefici Càritas Palafrugell"- (entrades (10€): https://palafrugell.koobin.com/index.php?action=PU_evento... Teatre Municipal- C/Santa Margarida,1 - Palafrugell
17/09 - 20:00- SIS DE PONENT & BEN TREMPATS & MAR i VENT- "10a Trobada d'Havaneres"- Platja d'en Repic- Port de Soller.
17/09 - 21:00- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- "F.Major"- Puigverd d'Agramunt.
17/09 - 22:00- RETORN- "Sopar amb música en viu"-Restaurant 9 Can Quei(Reserv.:972590085- 648019430)- Besalú.
DIUMENGE, 18/09/2022:
18/09 - 17:00- CREMA CATALANA- "F.Major"- Castefollit de la Roca.
18/09 - 18:00- RETORN- "F.Major"- Plaça dels Gínjols- Borgonya.
18/09 - 20:00- BARCA DE MITJANA- "F.Major"- Espai Polivalent- Vall-llobrega.
18/09 - 20:00- LES ANXOVETES- "F.Major"- Pista Poliesportiva coberta- Fogars de la Selva.
18/09 - 21:00- BALANDRA & SONS DEL MAR- "Feste de Misericòrdia"- Plaça Mercadal- Reus.
18/09 -migdia-LA RIBERA- "Privat"- Llagostera.
DISSABTE, 24/09/2022:
24/09 - nit- LA RIBERA- Restaurant Can Met Viu(679336753)- Sant Sadurni de l'Heura.
DIUMENGE, 25/09/2022:
25/09 - 19:00- SON DE L'HAVANA- "F.Major"- Plaça del Port- Segur -Calafell.
DILLUNS, 26/09/2022:
26/09 - 20:00- ARJAU- "Festa de la Santa Espina"(18:30-sardinada)- Plaça Nova- Les Planes d'Hostoles.
DIMECRES, 28/09/2022:
28/09 - 22:00- CAVALL BERNAT- "F.Major"- Plaça del Ball- Artesa de Segre.
DIJOUS, 29/09/2022
29/09 - 19:00- BOIRA & PORT BO- "Festes de la tardor"- Plaça Sant Joan- Lleida.
DIVENDRES, 30/09/2022:
30/09 - 21:00- PORT BO- "XIII Cantada d'Havaneres- Penya Blaugrana"- Casal del Poble- Bordils.
DISSABTE, 01/10/2022:
01/10 - 19:00- PORT BO- "F.Major"- Plaça de l'Ajuntament- Riudellots de la Selva.

dimecres, 7 de setembre de 2022

 Relació/Agenda "cantades COMPROVADES" amb els programes de Festes- A partir del 07/09/2022-MODIFICADA: 08/09+09/09

Gràcies als grups d'havaneres que tenen Web amb agenda facilitant informació als seguidors.
"Es fan noves anotacions diaries, podeu
Consta de: 2 blocs
1e: BARCELONA I PROVINCIA
2n: GIRONA LLEIDA, MALLORCA, TARRAGONA, VIZCAYA, ZARAGOZA i PROVINCIA.
**1e bloc: BARCELONA I PROVINCIA:
DIMECRES, 07/09/2022:
07/09 - 22:30- BARCA DE MITJANA- "F.Major el Farro"-(20:45-sopar+21:30-bingo)- Plaça Mañé i Flaquer- Barcelona
DIJOUS, 08/09/2022:
08/09 - 21:00- MONTJUÏC- Parroquia Mare de Déu del Port-Zona Franca- Barcelona.
08/09 - 22:00- PORT BO- "F.Major"- Pati de la Masia de Carrençà-Travessera de Carrencà, 8- Martorelles.
DIVENDRES, 09/09/2022:
09/09 - 21:00- MAR ENDINS- Plaça Catalunya- Calella(Maresme).
09/09 - 20:00- LES ANXOVETES- "F.Major"- Pati de Can Mas(per pluja:Pavelló 1 d'Octubre)- Llinars.
09/09 - 20:00- NEUS MAR- "F.Major"- Plaça Europa- Viladecans.
09/09 - 21:30- CAVALL BERNAT- "F.Major"- Sala Polivalent- Santa Creu del Jutglar.
DISSABTE, 10/09/2022:
10/09 - 18:00- MONTJUÏC- El Pati -La PIsta- Plaça de l'Esgèsia- Sant Pere de ribes.
10/09 - 19:00- MESTRE D'AIXA- "Diada"- Plaça de l'Ajuntament- Vilassar de Mar.
10/09 - 19:30- LA VELLA LOLA- "Diada"- Casal Gent Gran- Vallromanes.
10/09 - 20:00- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- "F.Major"- Plaça Can Torrents-La Roca del Vallès.
10/09 - 20:00- DOLÇA PETXINA- "Revetlla de la Diada"-(no socis:5€)- Saló d'espectacles-C/Major,12- Gelida.
10/09 - 21:00- CABOTATGE- "39ena Sardina Popular(21:00)"- Platja de les Barques- Sant Pol de Mar.
10/09 - 21:00- SERRA DE MARINA- "El Secret"-Cases de Camp, 13- Vilassar de Mar.
10/09 - 22:00- BARCA DE MITJANA- "Havaneres per la Diada"- Plaça de l'Ajuntament- Castellvi de Rosanes.
10/09 - 22:00- BARCAROLA- "F.Major Ciutat Jardí"- (21:00-sopar)- Plaça Palau- Mataró.
10/09 - 22:00- BOIRA- "Diada"- Plaça de l'Esglèsia- Sant Andreu de la Barca.
10/09 - 22:00- ELS CANTAIRES DE L'ESTANY- al Touring Club Maresme de Catalunya, de Mataró.
10/09 - 22:30- NEUS MAR- "Diada"- Parc Municipal-Zona Can Mané- Olesa de Montserrat.
DIUMENGE, 11/09/2022:
11/09 - 17:30- LA RIBERA- "F.Major"- Sant Corneli-Cercs.
11/09 - 18:00- MONTJUÏC- "F.Major"- Plaça Catalunya- Terrassa.
11/09 - 18:00- SERRA DE MARINA- "F.Major"- Plaça Major- Calders.
11/09 - 19:00- BARCAROLA- "Diada"- Parc Maragall(per pluja:Pista Polivalent)- Avinyó.
11/09 - 19:00- ULTRAMAR- "F.Major"- Plaça de Guillermo Vidaña i Haro(Per pluja:Poliesportiu Ricart- C/Ricart, 6)-Sant Adrià del Besos.
11/09 - 19:00- LA VELLA LOLA- "F.Major- Llerona"- Carpa del Consell- Les Franqueses del Vallès.
11/09 - 19:00- CABOTATGE- "Diada"- Plaça Catalunya- Santa Sussana.
11/09 - 20:00- BARCA DE MITJANA- "F.Major-Diada"- Plaça del Gall Mullat- Piera.
11/09 - 20:00- MESTRE D'AIXA- "F.Major"- Sala Polivalent- Santa Maria de Besora.
11/09 - 21:00- L'ESPINGARI- ·F.Major Casa Nostra"- Plaça del Poble- Montcada i Reixac.
11/09 - 21:00- CAVALL BERNAT- "Diada"- Plaça de l'Esglèsia(Per pluja a Can Luna)- La Garriga.
11/09 - 22:00- CREMA CATALANA- "Diada"- Plaça Catalunya- Esparraguera.
11/09 - 22:00- ELS PESCADORS DEL REPLÀ- "F.Major"- Plaça de l'Ajuntament- Sant Sadurni d'Anoia.
11/09 - 22:00- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- "Festa de la Varema"- Parc Gaudi- Alella.
DILLUNS, 12/09/2022:
12/09 - 20:00- ULTRAMAR- "F.Major"- Plaça Antoni Baqué- La Llagosta.
12/09 - 20:00- LES ANXOVETES- "F.Major"- Jardins del Palau Tolrà- Castellar del Vallès.
DIMARTS, 13/09/2022:
13/09 - 21:30- LES ANXOVETES- "F.Major"- Plaça de Bous- Cardona.
DIMECRES, 14/09/2022:
14/09 - 19:30- MESTRE D'AIXA- "F.Major La Bordeta- Parc de les rieres d'Horta-(per pluja Ateneu Hortenc-C/Pere Pau,8-10)- Barcelona.
DIJOUS, 15/09/2022:
15/09 - 19:00- LES ANXOVETES- Plaça de l'Era- Collbató.
15/09 - 19:00- XARXA- "F.Major Poblenou"- Parc del Centre Poblenou-(Avda. Diagonal-C.Cristobal de Moura)- Barcelona.
15/09 - 21:30- HAVÀNAME- "F.Major Poblenou"- C/Mariá Aguiló(C.LLuc-C.Juncar)- Barcelona.
DIVENDRES, 16/09/2022:
16/09 - 22:00- LA RIVERA- "F.Major Poblenou"- Plaça Espronceda(Gran Via-Perú-Espronceda)- Barcelona.
DISSABTE, 17/09/2022:
17/09 - 18:00- ULTRAMAR- "F.Major Poblenou"- Plaça Prim- Barcelona.
17/09 - 19:00- CREMA CATALANA- Centre Civic Vidrera Vazquez Montalban-C/Elisa Moragas i Badia,2- Vallvidrera.
17/09 - 21:00- REGUISSOL- "Sopar amb Havaneres"- L'Esplai- Santa Maria de Palautordera.
DIUMENGE, 18/09/2022:
18/09 - 18:30- PORT BO- Casino Aliança Poblenou- (entrades (8-10€)entràpolis: https://www.entrapolis.com/.../port-bo-casino.../38541 - Rambla Poblenou,42- Barcelona.
18/09 - 19:00- L'ESPINGARI- "F.Major San Mateo"- Parc de la Bassa"- Vallirana.
18/09 - 19:30- MAR ENDINS-"Tocs de Sant Roc"- Plaça Dr. Guardiet- Rubi.
DIMECRES, 21/09/2022:
21/09 - 20:00- SON DE L'HAVANA- "F.Major"- C/de les Piles- Esplugues de Llobregat.
DIVENDRES, 23/09/2022:
23/09 - 18:00- FARONERS DE CALELLA- (19:00 Taula Rodona"Les Havaneres i els Mitjans de comunicació i difusió-en el Plató de Radio Calella Televisió"- Escenari de la Fira- Calella(Maresme).
23/09 - 22:00- ARJAU- "F.Major"- Jardins de Món Racó- Prat de LLobregat.
23/09 - 22:00- ULTRAMAR- "F.Major Barri Sant Miquel"- C/Francesc Macià- Granollers.
DISSABTE, 24/09/2022:
24/09 - 21:00- 21:00- SERRA DE MARINA & MAR i VENT & BORINQUEN- "Nit d'Havaneres i rom"- Plaça Ocata- El Masnou.
DIUMENGE, 25/09/2022:
25/09 - 20:00 MAR BRAVA- "F,Major Indians"- C/Jordi de Sant Jordi- Barcelona.
DIMARTS, 27/09/2022:
27/09 - 19:00- NEUS MAR- "Tardes al Palau-Dones de Sal"-( https://www.palaumusica.cat/.../companyia-neus-mar... - Palau de la Música- C/ Palau de la Música, 4-6- Barcelona.
DIVENDRES, 30/09/2022:
30/09 - 19:00- XARXA- "1er Memorial Pepe Vilches". Plaça de la Barceloneta- Barcelona.
DISSABTE, 22/10/2022:
22/09 - 18:OO- PORT BO & Albert Deprius & Beatriz Jimenez & Cord Armonia & FARONERS DE CALELLA- (12€-entrades:
https://entrapol.is/uteZp Sala Mozart- C/Iglèsia, 91- Calella(Maresme)
DIUMENGE, 23/10/2022:
23/10 - 18:00- BARCA DE MITJANA & & Albert Deprius & Beatriz Jimenez & Cord Armonia & FARONERS DE CALELLA- "A ritme de 2x4-El camí de la Contradansa a l'Havanera" (12€--
https://entrapol.is/WCVmh -Sala Mozart- C/Iglèsia, 91- Calella(Maresme)
******
LA TV LA XARXA per les Emisoras Locals: alguns Dissabtes i Diumenges: Cantades Havaneres.
****
**** Programes radio d"Havaneres":
******Radio Estel - (Barcelona 106.6)-
SONS DE LA TERRA amb Gerard Carrion:
NOU HORARI: 08:00h a 09:00h del matí.
Per comentaris i fer peticions trucar deixant missatge: 934092777 ó WhatsApp: 663993062.
****** LA XEFLA: Lluís Armengol.-Programa Vacances.
----a Radio Mataró : 89.3FM
Diumenges: 13.00h
Dilluns a les 06:00h
Per escoltar a la carta: http://www.mataroaudiovisual.cat/
----a Radio Premià de Mar:95.2FM
Dilluns: 22.00h
Per escoltar a la carta:www.radiopalafrugell.cat
----a Radio Palafrugell :107.2FM
Diumenges: 10.00h
Dimarts: 02:00h de la matinada
Dijous: 21.00h .
----a Ses Illes, Ona Mediterrània 88.8FM:
Dimarts a les 17:00h,
Dissabte a les 15:00h
Per escolter a la carta: www.onamediterrania.cat
****
******LA TAVERNA- Radio Blanes: Ramón Soto.-Programa Vacances.
Dijous: de 3 a 4 del migdia i Diumenge:11:00 a 12 del mati
****
******SONS A CAU D'ORELLA- Joan Brugués- Radio l'Escala al mati de Dissabtes: 10:00 - 11:00 i Diumenges:11:00 - 12:00
******
**2n bloc: GIRONA LLEIDA, MALLORCA, TARRAGONA, VIZCAYA, ZARAGOZA i PROVINCIA:
DIMECRES, 07/09/2022:
07/09 - 22:00- PEIX FREGIT- Casino Castellarenc-Plaça Poeta Sitjar- Castell d'Aro.
DIJOUS, 08/09/202:
08/09 - 2:00- BALANDRA- "F.Major"- Sala de Ball del Casal de la Vila- La Fatarella.
08/09 - 22:00- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- "F.Major"- Plaça de la Bassa- La Pobla de Montornes.
08/09 - 23:00- LES ANXOVETES- "R.Major"- Plaça del Camp- Solsona.
DIVENDRES, 09/09/2022:
09/09 - 19:30- BARCA DE MITJANA- "36º Festival de Habaneras y Canción Marinera"-(entrada:3€-abono:7€)- Sala Muxikebarri ereaga- Getxo.
09/09 - 21:00- LES VEUS DE REUS- "AAVV Carrilet- Reus(DADES NO COMPROVADES).
09/09 - 22:00- SON DE L'HAVANA- "F.Major"- Portdoguer/Playa Port d’Alguer - Cadaqués.
09/09 - 22:00- TERRA ENDINS- Local Social-Plaça George Orwell- Montilvi.
09/09 - 23:00- BOIRA- "F.Major"- Plaça de l'Església- Vilanova de Meià.
DISSABTE, 10/09/2022:
10/09 - 18:15- BALANDRA- "Diada"- Plaça Major- La Riba.
10/09 - 19:00- CANTAHUALPA- "Festes del Tura"- Claustres del Carme- Olot.
10/09 - 19:30- SON DE L'HAVANA- "36º Festival de Habaneras y Canción Marinera"-(entrada:3€-abono:7€)- Sala Muxikebarri ereaga- Getxo.
10/09 - 20:00- ULTRAMAR- "Diada"- Plaça Lluis Companys- Bell-lloc d'Urgell.
10/09 - 20:00- CAVALL BERNAT- "Diada"- Placeta davant de l'Ajuntament- Cervià de les Garrigues.
10/09 - 20:30- VENT DE PONENT- "Diada"- Local Social- Algerri.
10/09 - 21:00- PORT BO- (21:00-sopar/recollir els tiquets al Casal)- Poliesportiu- Serra de Daró.
10/09 - 21:00- MONTJUÏC- "Diada"- Plaça de la Puntaire- L'Arboç.
10/09 - 21:00- RETORN- "F.Major"-(21:00-sopar)- Can Font de Borgonyà- Pujals dels Pagesos.
10/09 - 21:30- SOPA DE PEIX- "Diada"- Jardins del Pavelló- La Pobla de Mafumet.
10/09 - 22:00- MAR ENDINS- "Diada"(21:00-sopar)- Jardins Oriol Martorell- Llorenç de Penedes.
10/09 - 22:00- AMERICANUS- "Diada"- Plaça Major- Llivia.
10/09 - 22:00- HAVÀNAME- "Diada Nacional"- Rambla Josep Torrents- Bellvei.
10/09 - 22:00- LES ANXOVETES- "Diada"- Masies de Sant Miquel- Banyeres del Penedès.
10/09 - 22:00- TERRA ENDINS- "Diada"- Plaça de l’Ajuntament-Camós.
10/09 - 22:00- LES VEUS DE REUS- "Diada"- Plaça Dres. Gil-Vernet- Vandellòs.(Hospitalet de l'Infant).
10/09 - 22:00- LES VEUS DE SIÒ- "Diada-(21:00- sopar)"- Esplanada del Poliesportiu- La Foradada.
10/09 - 22:00- XICRANDA- "Diada"- Placeta de l’1 d’Octubre- Verges.
10/09 - 22:30- PEIX FREGIT- "F.Petita Mare de Deu de la Fossa"-(21:00- sopar)- Sala Polivalent- Ullà.
10/09 - 22:30- ELS CREMATS- "Diada"- Es Racó- Tossa de Mar.
10/09 - 22:30- BALANDRA- "Diada"-(20-sardinada)- Sindicat- La Torre de Fontaubella.
10/09 - 22:30- CREMA CATALANA- "Diada"- Plaça Major- Gerb
10/09 - -nit- - LA RIBERA- "Privat"- Llagostera.
DIUMENGE, 11/09/2022:
11/09 - 18:30- LES VEUS DE REUS- "Diada"- Casa Catalana- Zaragoza.
11/09 - 18:00- PEIX FREGIT- "F.Major"- Plaça Major- Viladrau.
11/09 - 18:00- TERRA ENDINS- "Diada"- Plaça Sant Andreu- Serinya.
11/09 - 18:00- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- "XXIVè Aniversadri Cantades d'Havaneres Barri del Roser"- Plaça Antoni Maria Claret- Capdevanol.
11/09 - 18:30- LA PETITA HAVANA- "Diada"(Dinar:15€-20€-No socis)-(Havaneres:gratuit)- Piscines Municipals- La Fuliola.
11/09 - 19:00- MAR BRAVA- "F.Major"- Piscinas Municipals- Breda.
11/09 - 19:00- AMERICANUS- "F.Major"- Recinte Verdaguer- Gleva.
11/09 - 19:30- SIS DE PONENT- Teatre Municipal-( Consultes:
Tel 971 35 56 03)(entrades(12€-10€): https://www.bacantix.com/Entradas/Default.aspx?id=mao Mahón-Menorca.
11/09 - 19:30- SOPA DE PEIX- "Diada"- Plaça de l'Esglèsia- Riba-roja d'Ebre.
11/09 - 20:00- PORT BO- "Diada"- Plaça Major- Albinyana.
11/09 - 21:00- ARJAU- (21:00-Colla Castellera)- Plaça de l'1 Octubre 2017- Santa Cristina d'Aro.
11/09 - 21:00- LES ANXOVETES- "Diada"-(sardinada)- Plaça Major- La Riera de Gaià.
11/09 - 21:30- NEUS MAR- "Diada"- Plaça Catalunya- Llagostera.
11/09 - 21:30- SON DE L'HAVANA- "F.Major-Diada"- Plaça Nova- La Jonquera.
11/09 - 22:00- BALANDRA- "Diada"- Plaça de l'ESglèsia- Vilallonga del Camp.
11/09 - 22:00- TERRA ENDINS- "Diada"- Plaça de l'Esglèsia- L'Armentera.
11/09 - 22:00- FARONERS DE CALELLA-9/9:I demà a Crespià, Plà de l’Estany, a les 22:00
DIVENDRES, 16/09/2022:
16/09 - 20:00- MAR i VENT & AIRES SOLLERICS & BEN TREMPATS- "10a Trobada d'Havaneres"- Platja d'en Repic- Port de Soller.
16/09 - 21:00- SON DE L'HAVANA- "F.Major"- Plaça de la Vila- Riuderenes.
DISSABTE, 17/09/2022:
17/09 - 20:00- NEUS MAR- "Dones de sal"- (entrades(10): http://www.lagorga.cat/- Teatre La Gorga- C/Ave Maria,6- Palamós.
17/09 - 20:00- PORT BO- "56è Aniversari PORT BO"-"Havaneres a benefici Càritas Palafrugell"- (entrades (10€): https://palafrugell.koobin.com/index.php?action=PU_evento... Teatre Municipal- C/Santa Margarida,1 - Palafrugell.
17/09 - 20:00- SIS DE PONENT & BEN TREMPATS & MAR i VENT- "10a Trobada d'Havaneres"- Platja d'en Repic- Port de Soller.
DIUMENGE, 25/09/2022:
25/09 - 19:00- SON DE L'HAVANA- "F.Major"- Plaça del Port- Segur -Calafell