Entrada destacada

  Relació/Agenda "cantades COMPROVADES" amb els programes de Festes- A partir del 22/06/2022:MODIFICADA:23/06+24/06+25/06 Gràcies ...

dilluns, 6 de juny de 2022

 Relació/Agenda "cantades COMPROVADES" amb els programes de Festes-A partir del 07/06/2022: MODIFICADA:07/06+08/06+09/06+11/06+12/06+14/06+15/06+16/06

Gràcies als grups d'havaneres que tenen Web amb agenda facilitant informació als seguidors.
"Es fan noves anotacions diaries, podeu
Consta de: 2 blocs
1e: BARCELONA I PROVINCIA
2n: GIRONA LLEIDA, TARRAGONA i PROVINCIA.
**1e bloc: BARCELONA I PROVINCIA:
DIMARTS, 07/06/2022:
07/06 - 21:00- FARONERS DE CALELLA- "Dimarts d'Havaneres"- La Donzella de la Costa(reserves: 669184488)- Passeig Martim s/n- Badalona.
DIMECRES, 08/06/2022:
08/06 - 21:00- BARCA DE MITJANA- "Fira d'Atraccions i Fireta de Primavera"- Zona Bars-Parc Central- Mataró.
DIJOUS, 09/06/2022:
09/06 - 22:00- BARCA DE MITJANA- "F.Major Can Serra"- Plaça de la Carpa- L'Hospitalet de Llobregat.
DIVENDRES, 10/06/2022:
10/06 - 19:30- MAR BRAVA- "F.Major Barri Putxet"- Mirador dels Jardins Mercè Rodoreda-C/Costa,84- Barcelona.
10/06 - 20:00-(21:00)- BARCA DE MITJANA- TuróParc- Plaça Wagner-Llongueras(Ganduxer/Diagonal)- Barcelona.
10/06 - 21:00- MAR I VENT- "F.Major Collblanc la Torrassa"(21:00-Presentació de la Festa)- Plaça Espanyola- L'Hospitalet de Llobregat.
10/06 - 22:00- PORT BO- "F.Major Barri Font d'en Fargas"- C.Pedrell/Plaça de l'Esglesia- Barcelona.
10/06 - 22:00- ULTRAMAR- "F.Major Ca'n Oriach"- Plaça del Pi- Sabadell.
10/06 - 22:00- LA VELLA LOLA- (F.Major Barri Finestrelles"_(21:00-sardinada) a Can Suis- Esplugues de Llobregat.
DISSABTE, 11/06/2022:
11/06 - 19:00- BARCA DE MITJANA- "F.de la Primavera"- Plaça de l'Ajuntament- Premià de Mar.
11/06 - 20:00- SON DE L'HAVANA- "F.Major San Antoni de Llefià"- Ronda Sant Antonio de LLefià-(frente parada metro L-10)- Badalona.
11/06 - 22:00- DOLÇA PETXINA- "Privada Barri Sarrià"- Barcelona.
DIUMENGE, 12/06/2022:
12/06 - 18:00- XATÓ- "F.Major Barri Poblenou"- Parc del Tivoli- Vilafranca del Penedès.
12/06 - 18:00- SON DE L'HAVANA- ---La Vinyala-Sant Vicenç dels Horts.(DADES NO COMPROVADES).
12/06 - 19:00- BARCAROLA- "F.Major Barri de l'Erm"- Plaça del Mercat Municipal(per pluja:sala d'actes Lluis Donoso, Col-legi Puig Agut)- Manlleu.
12/06 - 19:00- SONS DE TAVERNA- "F.Major"- Plaça Merce Rodoreda- Sant Boi de Llobregat.
12/06 - 19:30- MAR ENDINS- "F.Major Sant Antoni de Llefià"- Plaça Trafalgar- Badalona.
12/06 - 19:30- LA RIBERA-Veinat de Can Serra- Cardedeu.
12/06 - 20:00- MAR BRAVA- "F.Major Guinardó Baix"- Parc de les Aigues-Plaça Alfons V(Zona petanques)- Barcelona
12/06 - 21:00- XARXA- "F.Major Barri Trinitat Vella"- Plaça de la Trinitat- Barcelona.
12/06 - 21:00- SONS DEL MEDITERRANI- "F.Major Iris-Sol-Casagemas"- Plaça del Sol- Badalona.(DADES NO COMPROVADES).
12/06 - 21:00- MAR i VENT- "F.Major Barri Sant Genis dels Agudells"- Plaça Meguidó/C.Jordà- Barcelona.
12/06 - 21:30- SON DE L'HAVANA- "F.Major Can Vidalet"- Plaça Blas Infante- Esplugues de Llobregat.
DILLUNS, 13/06/2022:
13/06 - 21:00- PORT BO- "F.Major"- Plaça Gran U d'Octubre- Sant Pedor.
DIMARTS, 14/06/2022:
14/06 - 19:00- MAR I VENT- "F.Major Barri Roquetes"- Plaça del Titellaires- Barcelona.
14/06 - 21:00- BARCAROLA- "Dimarts d'Havanares"- La Donzella de la Costa(reserves: 669184488)- Passeig Martim s/n- Badalona.
DIMECRES, 15/06/2022:
15/06 - 12:00- BARCA DE MITJANA- "50 Aniversari Casal"- Casal Gent Gran-C/Bac de Roda, 190- Barcelona.
DIJOUS, 16/06/2022:
16/06 - 18:45- MONTJUÏC- "F.Major Barri Baró de Viver"- Plaça del Centre Civic Baró de Viver- Barcelona.
16/06 - 21:30- AMERICANUS- "F.Major"- Pavelló-Sant Quirze de Besora.
16/06 - 22:00- PEIX FREGIT- "31 Jornades Els nostres Avis"- Parc de la Linera- Parets del Valles.
DIVENDRES, 17/06/2022:
17/06 - 18:00- MAR ENDINS- "Corpus 2022"- Pati del Patronat Cultural i Recreatiu- Cornellà.
17/06 - 20:00- L'ESPINGARI- "F.Major Font Pudenta i Muntanyeta"- Parc de la Font Pudenta-Passatge Hug- Montcada i Reixac.
17/06 - 22:00- XARXA- Plaça Josep Maria Jaén(Pg. Urrutia,94)- Barcelona.
17/06 - 22:00- MAR i VENT- "F.Major Barri Can Canyadó"- La Baixadeta(C/Occitània-C/Eduard Marquina)- Badalona.
17/06 - 22:00- MAR BRAVA- "F.Major Barri Les Fontetes"- Parc Els Pinetons- Cerdanyola del Vallès.
17/06 - 23:00- AMERICANUS- Restaurant SIS-B(937611849)- Avinguda del Bon Pastor- Malgrat de Mar.
DISSABTE, 18/06/2022:
18/06 - 17:30- LA VELLA LOLA- "F.Major"- Ateneu Unió-Plaça Joan Guell- Colonia Guell(Santa Coloma de Cervelló)
18/06 - 18:30- L'ESPINGARI & Factoria Mascaró- "Indianos sons i els passos perduts"- Festival de dansa-Teatre del Coro- Sentmenat.
18/06 - 20:30- LA RIBERA & XARXA & ELS PESCADORS DE L'ESCALA & ULTRAMAR & CORAL MEDITERRÀNIA- Presentador Gerard Carrión(Radio Estel)- "36a GRAN TROBADA BARCELONA CARA AL MAR"-Memorial Pep Vilches-Entrada GRATUITA- Passeig Juan de Borbó del Port Vell(C.Emilia Llorca/C.de l'Escar)- Barcelona.
18/06 - 21:30- L'ESPINGARI- ·F.Major Barri Turó de la Peira"- Jardins d'Ignasi Urenda/Passeig de Fabra i Puig,294,- Barcelona.
18/06 - 22:00- DOLÇA PETXINA- "Privat"- Terrassa.
18/06 - 22:00- LA PETITA HAVANA QUARTET- "F.Major Barri Fort Pienc"- Plaça Anna Lizaran- Barcelona.
18/06 - 22:00- BARCAROLA- "F.Major Barri Peramàs-Esmenddies"- Plaça Catalunya- Mataró.
DIUMENGE, 19/06/2022:
19/06 - 18:00- XATO- "F.Major La Girada"- Rambla de la Girada- Vilafranca del Penedès.
19/06 - 18:30- L'ESPINGARI & Factoria Mascaró- "Indianos sons i els passos perduts"- Festival de dansa-Teatre del Coro- Sentmenat.
19/06 - 19:00- INDIRA FERRER & MAURI CAMPOS & CARLES CASANOVAS- "Habaneras Mexicanas"-(entrades:18€- entrapolis: https://www.entrapolis.com/entradas/habanera-mexicanas/34383 )- Sala Mozart-Carrer Església,91- Calella.(Maresme).
19/06 - 19:00- BARCA DE MITJANA- "F.Major Barri La Teixonera"- Plaça Vall d'Ebron- Barcelona.
19/06 - 19:00- SON DE L'HAVANA- "F.Major Barri Vallparadis"- Pista C/Salmerón, 43- Terrassa.
19/06 - 19:00- XARXA- "F.Major Barri La Palmera"- Plaça de la Palmera-(Consell de Cent/Puigcerdà/Andrade)- Barcelona.
19/06 - 19:00- MAR ENDINS- "Corpus 2022"- Plaça Sant Ildefons- Cornellà.
19/06 - 19:30- LA RIBERA- "F.Major Barri La Guineueta"- Davant Mercat-Pg. Valldaura, 186- Barcelona.
19/06 - 20:00- BARCAROLA- "F.Major del Barri del Coll"- Plaça de la Laguna de Lanao- Barcelona.
19/06 - 20:00- MAR BRAVA- "F.Major Barrki La Pau"- Plaça de la Pau-C/Concili de Trento- Barcelona.
19/06 - 20:30- ULTRAMAR- "F.Major Barri font de la Guatlla"- (cadira:2€)- C/Rabin Ruben/Montfort- Barcelona.
19/06 - 20:30- PORT BO- "F.Major"- Parc Joan Oliver(C.Burgos)- Badia del Vallès.
19/06 - 21:00- ELS PESCADORS DE L'ESCALA- "Enramades 2022"- Plaça Herois del Bruc- Sallent.
DIMARTS, 21/06/2022:
21/06 - 18:00- BARCAROLA- "Festa de la Gent Gran de Mataró"- Casal Municipal de Parc-Avda. Corregiment de Mataró, 28- Mataró.
21/06 - 21:00- LA VELLA LOLA- "Dimarts d'Havanares"- La Donzella de la Costa(reserves: 669184488)- Passeig Martim s/n- Badalona.
DIUMENGE, 26/06/2022:
26/06 - 19:00- LA PETITA HAVANA- "F.Major Sant Pere"- Plaça del Port- Vilanova i la Geltrú.
26/06 - 20:00- BARCAROLA- "F.Major"- Recinte Torresport- La Torre de Claramunt.
DILLUNS, 27/06/2022:
27/06 - 22:00- BORINQUEN- "F.Major de Sant Pere"- Platja d'Ocata- El Masnou.
27/06 - 22:00- BARCAROLA- "F.Major"(21:00-sopar)- Plaça Major- Callús.
DIMARTS, 28/06/2022:
28/06 - 21:00- FARONERS DE CALELLA- "Dimarts d'Havaneras"- La Donzella de la Costa(reserves: 669184488)- Passeig Martim s/n- Badalona.
DISSABTE, 02/07/2022:
02/07 - 19:30- BARCAROLA- "40ena Festa Popular Cases Noves"- Plaça Castellers-
Sitges.
02/07 - 22:30- LLOPS DE MAR- "F.Major Sant Pere"(Sopar:21:00)- C/Sant Galdric- La Sagrera-Palau Solita i Plegamans.
DISSABTE, 09/07/2022:
09/07 - 22:00- BARCAROLA- Plaça Santa Ana- Mataró.
DIUMENGE, 24/07/2022:
24/07 - 20:00- AMERICANUS- "Nits al Port"- (5€-entrades: https://entradas.codetickets.com/.../marina-de.../online - Marina- Port-C/d'Eduard Maristany, s/n- Badalona.
******
**** Programes radio d"Havaneres":
******Radio Estel - (Barcelona 106.6)-
SONS DE LA TERRA amb Gerard Carrion:
NOU HORARI: 08:00h a 09:00h del matí.
Per comentaris i fer peticions trucar deixant missatge: 934092777 ó WhatsApp: 663993062.
****** LA XEFLA: Lluís Armengol.
----a Radio Mataró : 89.3FM
Diumenges: 13.00h
Dilluns a les 06:00h
Per escoltar a la carta: http://www.mataroaudiovisual.cat/
----a Radio Premià de Mar:95.2FM
Dilluns: 22.00h
Per escoltar a la carta:www.radiopalafrugell.cat
----a Radio Palafrugell :107.2FM
Diumenges: 10.00h
Dimarts: 02:00h de la matinada
Dijous: 21.00h .
----a Ses Illes, Ona Mediterrània 88.8FM:
Dimarts a les 17:00h,
Dissabte a les 15:00h
Per escolter a la carta: www.onamediterrania.cat
****
******LA TAVERNA- Radio Blanes: Ramón Soto.
Dijous: de 3 a 4 del migdia i Diumenge:11:00 a 12 del mati
****
******SONS A CAU D'ORELLA- Joan Brugués- Radio l'Escala al mati de Dissabtes: 10:00 - 11:00 i Diumenges:11:00 - 12:00
******
**2n bloc: GIRONA LLEIDA, TARRAGONA i PROVINCIA:
DIVENDRES, 10/06/2022:
10/06 - 20:00- TALLER D'HAVANERES DE BLANES- "Setmana del mar- 4t Memorial Albert Ros"- Biblioteca Comarcal- Blanes.
DISSABTE, 11/06/2022:
11/06 - 12:00- XALANDRI- "Temps de Plarge"- Mercadal.(DADES NO COMPROVADES).
11/06 - 18:00- BALANDRA- "F.Major"-Participació al "Mercat del Mercadal"- Plaça Mercadal- Reus.
11/06 - 19:00- LA RIBERA- Plaça de l'Ajuntament- Les Franqueses del Vallès.
11/06 - 19:30- ARPELLOTS HAVANERES BAND- Esglesia Vella- Miravet. (DADES NO COMPROVADES).
11/06 - 20:00- LES ANXOVETES- Plaça de l'Esglesia- Vilallonga del Camp.
11/06 - 21:00- NEUS MAR/EMILIO SÁNCHEZ- (19:00-sopar+concert:25€soc.-30€no soc.)- (reserves: contacte@ccluxemburg.cat)- "Festa d'estiu'22 al Centre Casal Català- Luxemburg.
DIUMENGE, 12/06/2022:
12/06 - 13:00- ARPELLOTS HAVANERES BAND- Plaça de l'Arenal- Miravet.(DADES NO COMPROVADES).
12/06 - 18:00- ULTRAMAR- "corpus 2022"- Plaça Mn. Salvador Pagès- Vilavenut(Fontcuberta).
12/06 - 18:00- LA VELLA LOLA- "VIII Fira de la Mar"- Port- L'Atmetlla de Mar.
12/06 - 20:00- LES ANXOVETES- "Festa de les Entitats"- Paratge del Collet- Sant Antoni de Calonge.
12/06 - 21:30- BALANDRA- Barri Niloga-Reus.(DADES NO COMPROVADES).
12/06 - 22:30- TERRA ENDINS- "F.Major Germans Sàbat i Poligons"- Plaça Gernans Sàbat- Girona.
12/06 - 19:30- CREMA CATALANA- Plaça- Age(Puigcerdà)
DIMARTS, 14/06/2022:
14/06 - 21:30- ELS PANXUTS- "F.Major"- Momo(Passeig Vilaret)- Cassà de la Selva.
DIVENDRES, 17/06/2022:
17/06- 19:30- ARJAU- "Summer Fest"- (Entrada i consumisíó obligatoria-reserves: 972300526- 659185923)- Pati Hostal Can Plaja- C/Sant Sebastià,34- Palafrugell.
17/06 - 22:00- OREIG DE MAR- Jardi del Cer(Aforament limitat,reserves: Bar del Cer: C/ Garbí, 6- 696153414)- L'Escala.
DISSABTE, 18/06/2022:
18/06 - 19:00- A TOTA VELA- ".Major"- Meranges i Girul(DADES NO COMPROVADES)
18/06 - 19:00- MAR D'AMUNT- Plaça del Camp de l'Obra- La Selva de Mar(DADES NO COMPROVADES)
18/06 - 20:30- BARCA DE MITJANA- "Festes del Barri Racó de Sant Antoni"- Port- Blanes.
18/06 - 21:30- ARPELLOT HAVANERES BAND- "Nir d'Havaneres solidàries amb Ucraïna"(Càritas-5€)- Claustre Sant Bartolome- Llucmajor-Mallorca.(DADES NO COMPROVADES)
18/06 - 22:00- PORT BO- "40+1è Aniversari Penya Barcelonista"- Als Ametllers- Palafrugell.
DIUMENGE, 19/06/2022:
19/06 - 18:00- MAR D'AMUNT------- Sant Silvestre de la Velleta---(DADES NO COMPROVADES)
19/06 - 19:00- NEUS MAR/EMILIO SÁNCHEZ- "IX Fira de Corpus- Plaça de l'Esglesia Sant Esteve- Mont-ras.
19/06 - 19:00- AMERICANUS- "Enramades 2022"- C/Sorral-Davant Can Julià- Arbucies.
19/06 - 19:00- BALANDRA- "F.Major l'Eixample"- Cambrils.(DADES NO COMPROVADES).
DIMARTS, 21/06/2022
21/06 - 21:30- PORT BO- "XXIII Edició de La Primera Nit d'Estiu"- (Aforament limitat, gratuït sense reserva)- Moll Pesquer- Palamós.
DIVENDRES, 24/06/2022:
24/06 - 21:00- LLOPS DE MAR & LLUIS LOZANO- "Festhavanera"-(Sopar amb cantada(10€)-reserves: Ajuntament ó 608613437)- Pista Esportiva- Vilanant.
24/06 - 22:00- LES VEUS DE REUS & SOPA DE PEIX- "XXIV Trobada d'Havaneres"- La Palma-C/Ample, 75- Reus.
DISSABTE, 25/06/2022:
25/06 - 20:00- BARCAROLA- "Revetlla Sant Joan"- (Reserva tiquets a l'Ajuntament)- Piscines- Fulleda.
DILLUNS, 27/06/2022:
27/06 - 21:00- BALANDRA- "F.Major"-"Varietes de Sant Perico"- La Palma- C/Ample,75- Reus.
DISSABTE, 02/07/2022:
02/07 - 22:15- ARJAU & NEUS MAR & PEIX FREGIT & PORT BO- "55ª Cantada de Habaneras de Calella de Palafrugell"- (entrades: https://havanerescalella.koobin.com/index.php... - Plaza del Port Bo- Calella de Palafrugell.
05/07/2022:
05/07 - 21:00- PORT BO- "Nits d'Havaneres"- Restaurant Cala Bona-(Reserves:972334913)- Passeig Bitàcora, s/n-Cala Sant Francesc- Blanes.
DIJOUS, 07/07/2022:
07/07 - 21:30- ARJAU- terrassa de La Taverna d'El Foment-(concert+menú:30€- reserves: 972210776 ó 972196231)- Plaça dels Mercadres- Girona.
DISSABTE, 09/07/2022:
09/07 - 22:30- PORT BO & AMERICANUS & SON DE L'HAVANA- "39a Cantada d'Havaneres"- (cremat+mucador:2€)- Passeig Maritim-Cavall Bernat- Platja d'Aro.
DIMARTS, 19/07/2022:
19/07 - 21:00- LES ANXOVETES- "Nits d'Havaneres"- Restaurant Cala Bona-(Reserves:972334913)- Passeig Bitàcora, s/n-Cala Sant Francesc- Blanes.
DIMARTS, 09/08/2022:
09/08 - 21:00- NEUS MAR- "Nits d'Havaneres"- Restaurant Cala Bona-(Reserves:972334913)- Passeig Bitàcora, s/n-Cala Sant Francesc- Blanes.
DIMARTS, 23/08/2022:
23/08 - 21:00- PEIX FREGIT- "Nits d'Havaneres"- Restaurant Cala Bona-(Reserves:972334913)- Passeig Bitàcora, s/n-Cala Sant Francesc- Blanes.

Cap comentari:

Publica un comentari a l'entrada